Czy lubicie zwiedzać? A lubicie może dawne historie związane z rycerzami, którzy w czasach średniowiecznych walczyli u boku najróżniejszych królów? Jeżeli tak jest, to na pewno każdy z Was lubi odwiedzać zamki.

Malborski zamek

A w naszym kraju znaleźć można kilka lub nawet kilkadziesiąt wspaniałych zamków średniowiecznych, gdzie w dawnych czasach rozgrywały się losy naszego kraju. Takim przykładem może być chociażby wspaniały i dumny zamek w Malborku. Jest to chyba jedna z najsłynniejszych budowli, gdzie zmierzają wycieczki szkolne, przedszkole, a nawet dorośli i to z najróżniejszych krajów. Dawna siedziba krzyżacka była świadkiem wielu ważnych narad, wielu ważnych bitew i niestety śmierci. Wielcy Mistrzowie tego zakonu bywali tutaj, skąd wyruszali na wyprawy nie tylko po Polsce, ale również w odleglejsze zakątki. W dzisiejszych czasach zamek w Malborku to wspaniałe muzeum, które możecie odwiedzać przez cały rok. Tam poznacie wspaniałą historię z nim związaną.

Inne zamki na ziemi polskiej

Znany jest również zamek w Toruniu. Jednak trzeba przyznać, że nie jest on tak wspaniały jak zamek w Malborku, bowiem zostały z niego tylko ruiny. Jego czasy świetności już dawno minęły i w dzisiejszych czasach służy on tylko do celów dydaktycznych. Czasem odbywają się na terenie ruin festiwale uliczne oraz najróżniejsze pokazy. Warto również odwiedzić zamek w Będzinie skąd roztacza się wspaniały widok na Zagłębie, a w jego podziemiach możecie wypić smaczną kawę w miejscowej kawiarni oraz zjeść coś dobrego.