Jak przygotować się na zmiany w życiu? Przewodnik po adaptacji i elastyczności
Agglo.pl
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy przede wszystkim od tego ile masz pieniędzy, jakie są wymagania systemu, do czego będziesz go używał. Problemem będzie przede wszystkim przesiadka z jednego systemu na drugi, ponieważ większość skrótów klawiszowych, które są dostępne na jeden system nie są dostępne w drugim. Ponadto ważne jest to co system operacyjny udostępnia już po instalacji tzn. jakie ma zainstalowane programy, które umożliwiają natychmiastową pracę.
Historie tych systemów są ze sobą połączone, gdyż Bill Gates (twórca systemu Windows i założyciel Microsoftu) zapożyczył od firmy Apple sposób komunikacji z systemem operacyjnym za pomocą myszki i graficznego interfejsu użytkownika, a nie za pomocą komend wpisywanych z klawiatury. Dzięki temu stworzył on graficzną nakładkę na tekstowy system DOS, która była prototypem systemu MS Windows. Rywalizacja firm Microsoft i Apple zapoczątkowała erę komputerów osobistych.
Do zalet systemu MacOS możemy zaliczyć wykonywanie takich czynności jak: łatwiejsze tworzenie plików pdf, wbudowana możliwość szyfrowania danych na dysku, możliwość nagrywania pulpitu, bardzo łatwa instalacja aplikacji, backup danych, łatwe przenosiny na inny komputer, kompresja plików po kliknięciu opcji w menu kontekstowym. To wszystko jest dostępne po pierwszym uruchomieniu komputera Mac – bez instalacji dodatkowego oprogramowania.
System giganta z Redmond nie ma tak dużo preinstalowanych aplikacji i możliwości. Jednak jego powszechność i niezbyt duże wymagania systemu sprawiają, iż możemy go spotkać wszędzie – w korporacjach, w domach, w komputerach dla graczy i zainstalować w nim dowolny program – płatny i darmowy. Ponadto ten system jest ważny dla graczy, gdyż wszystkie wysokobudżetowy tytuły wychodzą właśnie na platformę MS Windows.
Join the discussion