Wraz z nadejściem jesieni i rozpoczęciem sezonu grzewczego czujniki jakości powietrza w całym kraju oszalały z powodu coraz bardziej intensywnego przekraczania przyjętych norm. Emitowane do atmosfery zanieczyszczenia z pieców w celu ogrzania domów, bardzo szybko spowija miasta smogową mgłą.

Zagrożenie z powietrza

Ograniczona widoczność i nieprzyjemny zapach, to niestety najmniej dotkliwe strony tego zjawiska. Już po kilku dniach życia w takich warunkach i oddychaniu tak zanieczyszczonym powietrzem duża część z nas doświadczy intensywnych bólów głowy, mdłości, zawrotów głowy i ostrych infekcji górnych dróg oddechowych.
Są to typowe krótkoterminowe objawy oddychania zanieczyszczonym przez smog powietrzem. Efekty długotrwałe są bardzo groźne i w wielu przypadkach zagrażające życiu. Aby im zapobiec stosuje się maseczki antysmogowe.

Na ratunek maseczki antysmogowe

Obecnie jedynym skutecznym sposobem na ochronę własnego zdrowia i życia jest stosowanie specjalnych maseczek antysmogowych. Zawierają one w sobie niezwykle skuteczne filtry, które zatrzymują na sobie właściwie wszystkie zanieczyszczenia, dzięki czemu do płuc dostaje się jedynie czyste i niegroźne powietrze.

Podczas zakupu takiej maseczki bardzo ważne jest, aby ją wcześniej przymierzyć. Cała idea takiej maseczki tkwi w tym, aby cale powietrze którym oddychamy przechodziło przez jej filtry. Z tego powodu musi ona niezwykle ściśle i dokładnie przylegać do twarzy, aby nie było żadnych szczelin, którymi mogło by dostawać się powietrze z zewnątrz. Takie maseczki są bardzo lekkie, estetyczne i łatwe w zakładaniu. Gwarantuje to, że nikt nie będzie czuł dyskomfortu podczas ich noszenia.