Wiele osób marzy o tym, aby – po zgromadzeniu odpowiednich środków – rzucić dotychczasową pracę i otworzyć własną, wyjątkową restaurację. Czy jednak naprawdę realizację tego marzenia powinno się odkładać „na lepsze czasy”? Czyż nie łatwiej skorzystać z możliwości, jakie dają pożyczki unijne i założyć własną firmę w sektorze gastronomii?

Twój pomysł na biznes? Dzięki pożyczce unijnej stworzysz wyjątkową restaurację

Dla kogo własny bar czy restauracja to na pewno dobry pomysł?

Wszystkie przedsiębiorstwa funkcjonujące w obszarze gastronomii (z pominięciem wielkich sieci urządzanych według stałego wzorca) mają jedną wspólną cechę – kluczem do ich sukcesu są ludzie odpowiedzialni bezpośrednio za ich funkcjonowanie. Jako na właścicielu, odpowiedzialność ta spadnie na Ciebie w sposób szczególny. Aby więc móc liczyć na tłumy zadowolonych klientów, musisz przede wszystkim pokazać im, że zależy Ci przede wszystkim właśnie na ich zadowoleniu.

To właśnie brak pewnych cech charakteru, a nie brak wiedzy, staje się główną przeszkodą do sukcesu w tej branży. Specjaliści mówią o tym wprost – jeśli nie podchodzisz do ludzi serdecznie, z radością i przysłowiowym sercem na dłoni, nie masz co liczyć na powodzenie jako właściciel restauracji.

Czego potrzebujesz do otwarcia swojej wymarzonej restauracji?

Jeśli powyższy wzorzec właściciela odpowiada Twojej charakterystyce, to znaczy, że połowa drogi do sukces już za Tobą. Teraz jeszcze musisz wszystko skrzętnie zaplanować i zorganizować. Potrzebujesz więc:

  • dobrego pomysłu swoją restaurację,
  • fajnego lokalu (nie musi być wcale duży),
  • znającego się na rzeczy szefa kuchni,
  • miłej i sprawnej obsługi.

Zapewnienie sobie każdego z tych elementów nie będzie proste i z całą pewnością nie będzie też tanie. Na szczęście nie musisz liczyć wyłącznie na zgromadzone wcześniej oszczędności. Z pomocą w każdej chwili mogą przyjść pożyczki unijne od BGK.

Gdzie szukać oferty pożyczek unijnych?

Szczegółową ofertę pożyczek unijnych znajdziesz na stronie BKG pod adresem https://pozyczkiunijne.bgk.pl/oferta-pozyczek-unijnych/. Zapoznaj się z dokładnym opisem każdej pożyczki i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim celom i możliwościom.