Osoby decydując się na pożyczkę pozabankową, często mają obawy przed zaciąganiem chwilówek. Dzieje się tak ze względu na konieczność jednorazowej spłaty wysokiej sumy, co może stanowić znaczne obciążenie dla budżetu domowego. Alternatywą dla takich ofert są pożyczki na raty, które są często porównywane do tradycyjnych kredytów bankowych. Od jakiej kwoty można z nich skorzystać i jak wygląda cały proces kredytowania?

Pożyczki 2000 zł – na krótki czy długi termin?

Każdy ma inne potrzeby oraz sytuację finansową, dlatego rynek usług pozabankowych to bardzo zróżnicowana branża. Pożyczkodawcy starają się elastycznie wpasować w potrzeby klientów, udostępniają pożyczki do 2000 zł z różnym okresem kredytowania. Należy pamiętać, że nie trzeba od razu wnioskować o maksymalną kwotę, gdyż równie dobrze może to być niewielka pożyczka na kilkaset złotych. Jeżeli potrzebna Ci pożyczka 2000 zł, w pierwszej kolejności zastanów się, kiedy będziesz mógł ją spłacić. To pozwoli Ci wybrać lepiej dopasowaną ofertę. Z reguły pożyczki na raty stanowią bezpieczniejsze rozwiązanie, dlatego warto rozważyć ten wariant.

Na ile rat udzielane są pożyczki do 2000 zł?

Jeszcze do niedawna, firmy oferujące pożyczki na raty kojarzyły się z koniecznością zaciągania dużych pieniędzy. Ze względu na znaczne zmiany na rynku oraz lepsze dopasowanie do potrzeb klientów, o pożyczkę na raty można wnioskować nawet na niewielkie kwoty. Nie ma problemu, żeby 2000 zł wziąć na 12 miesięcy i rozłożyć na niewielkie raty po 267,39 zł. Jest to o wiele bardziej komfortowa sytuacja niż konieczność jednorazowego zwrotu 2000 zł. Taki rozwiązanie z pewnością docenią osoby z niestabilną sytuacją finansową, które potrzebują szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki.

pożyczka do 2000 zł

Jak wziąć pożyczkę na raty?

Pożyczki ratalne często porównywane są do kredytów bankowych, gdyż w zasadzie niczym się nie różnią. Oba te produkty przyznawane są na dłużysz okres kredytowania i rozłożone na dogodne płatności miesięczne. Najważniejszą różnicą są procedury i formalności, przez które musi przejść klient starający się o pożyczkę do 2000 zł. Banki wymagają zaświadczenia o zarobkach, dostarczenia dodatkowej dokumentacji potwierdzającej zdolność kredytową oraz osobistego stawiennictwa w placówce. W przypadku pożyczek pozabankowych, cały proces kredytowania odbywa się online. Nie ma znaczenie czy mieszkasz w Lublinie, Szczecinie czy Białymstoku, gdyż wniosek o pożyczkę złożysz z dowolnego miejsca.

Pożyczka do 2000 zł krok po kroku

Firmy pozabankowe mają znacznie uproszczone procedury kredytowania, a także minimalne wymagania wobec klientów. Trzeba jednak spełnić podstawowe formalności, które upoważniają do odbioru pożyczki. Pozabankowy kredyt na rok udzielany jest osobom:

  • pełnoletnim,
  • zamieszkałym na terenie kraju,
  • posiadającym polskie obywatelstwo.

Do prawidłowego przejścia całej procedury, niezbędny będzie także aktywny numer telefonu oraz dostęp do własnego rachunku bankowego. Ważne jest to, że konto musi być założone na te same dane co wniosek, gdyż w innym przypadku nie będzie możliwe prawidłowe przejście weryfikacji tożsamości. Do wzięcia pożyczki do 2000 zł potrzebny jest tylko wniosek i poprawnie wypełniony formularz dostępny na stronie pożyczkodawcy.

Dlaczego warto korzystać z pożyczek na raty?

Dla osób, które nie mogą liczyć na przychylność banków, pożyczki pozabankowe są często jedyną deską ratunku. Mimo że kwota 2000 zł nie jest wysoka, to w wielu przypadkach potrafi znacznie poprawić sytuację finansową. Rozłożenie jej na 12 miesięcy nie stanowi drastycznego obciążenia dla budżetu i pozwala stopniowo regulować dług. Dodatkowo taka szybka pożyczka może być wykorzystana na pokrycie nagłego wydatku. Wnioski pożyczkowe rozpatrywane są na bieżąco, dlatego pieniądze mogą trafić na konto już nawet w ciągu 15 minut.

Pożyczka na raty to proste i bezpieczne rozwiązanie dla osób w trudnej sytuacji. Należy jednak pamiętać, że jest to zobowiązanie długoterminowe, dlatego pożyczkodawca może zweryfikować historii kredytowania w bazie BIK. Warto więc zawsze dbać o terminowe płatności, aby nie mieć ograniczonego dostępu do produktów pozabankowych.