Dekorując i wyposażając swój dom, zazwyczaj decydujemy się na półki ścienne. Ich rola jest bardzo ważna, ponieważ ułatwiają zagospodarować przestrzeń, z której na co dzień nie korzystamy. Można je zastosować do małych pomieszczeń, jak i dużych. Jednak trzeba uważać, aby nie zagrażały naszej głowie, ponieważ zbyt nisko zwieszone są idealnym obiektem styku naszych głów z twardą krawędzią. Gdzie i jak montować półki dowiemy się z tego artykułu.

Półki ścienne w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie gdzie zazwyczaj każdy posiada klasyczne meble, stół kilka krzeseł lub stołków. Oczywiście nikt nie broni nam zawiesić półek, szczególnie jeśli posiadamy jedną ze ścian całkowicie wolną od mebli. W takim pomieszczeniu jak kuchnia idealnie spisują się proste półki z delikatnym gzymsem zabezpieczającym przed zsunięciem się przedmiotów, jakie na nich ustawimy. Można także wprowadzić zwykłe półki (deseczki) przytwierdzone do ściany.

półki dla dzieci

Nietypowy wygląd półki do salonu

Zwykła półka nie musi być prosta. Szeroki wybór różnorodnych modeli sprawia, że każdy znajdzie coś do swojego salonu. Można wybrać półki zabudowane szkłem, podświetlane lub też o różnorodnych kształtach i formach. Bardzo popularne stały się półki wyglądające jak drzewo. Można na nich układać książki lub też pamiątki z wycieczek. Mniej wystrzałowe kształty to półka przypominająca literę S. posiada oczywiście proste fragmenty, aby można było coś na niej postawić. Wygląd tego typu mebli może być dowolny, przypominający cyfrę lub literę. Jaką jednak wybierzemy półkę, determinuje ogólny wystrój pomieszczenia. Trzeba dopasować kolorystykę oraz kształt do kolorów ścian oraz innych mebli mieszczących się w salonie.

Wiszące półki do pokoju dziecięcego

Pokój małego dziecka musi być bezpieczny i wygodny. Nie może w nim zabraknąć przestrzeni do zabawy oraz licznych schowków na zabawki. I tu wisząca półka idealnie się sprawdzi. Można na niej zmieścić liczne zabawki oraz książki. Należy jednak pamiętać, aby nie montować ich za nisko zważywszy na możliwość uderzenia. Taki mebel też nie może być za wysoko ze względu na utrudnienie w ten sposób dziecku dostępu do jego własności. Optymalnie jest, gdy półka wisi na wysokości wyciągniętej przez dziecko ręki.

Szeroki wachlarz możliwości umieszczenia półki umożliwia jej zastosowanie do praktycznie każdego pomieszczenia. Półka Gwarantuje dodatkową przestrzeń i nie blokuje komunikacji w mieszkaniu. Jest idealnym meblem do garderoby oraz salonu. Natomiast w kuchni ułatwia zagospodarowanie potrzebnej przestrzeni w 100%.