Kreatywność – to chyba najbardziej znane i najczęściej używane słowo opisujące cechę pożądaną przez pracodawców z różnych branży. Kreatywny, czyli jaki? Twórczy, wychodzący poza schematy, innowacyjny, pomysłowy, nieszablonowy, oryginalny i zachwycający równocześnie. Poprzeczka ustawiona jest wysoko, dlatego rodzice od najmłodszych lat robią wszystko, aby pobudzać kreatywność swoich dzieci. Oczywiście nie można dać się zwariować, dzieci mają prawo do beztroskiego, radosnego dzieciństwa i same powinny wybierać rodzaje aktywności i zabaw, które je interesują. Rola świadomego rodzica polega jednak na tym, aby umożliwiać dziecku rozwój wieloaspektowy, pokazywać różne możliwości, proponować różne rodzaje zabawek, po to, aby  miało ono szansę odkryć w sobie pasję.

Zabawki kreatywne

Sklepy z zabawkami pękają dziś w szwach od popularnych zabawek kreatywnych. Czym one więc są i jak spośród tak wielu wybrać te, które rzeczywiście pozwolą dziecku spędzić czas w sposób wartościowy i interesujący? Zabawki kreatywne pozwalają dziecku tworzyć, tak w skrócie można zdefiniować ten rodzaj zabawek. Jakie zatem zabawki możemy zaliczyć do zabawek kreatywnych? Możemy zacząć od różnego rodzaju klocków, zwykłe drewniane, popularne waflowe, Lego, Cobi, czy bardziej skomplikowane klocki konstrukcyjne – każde z nich dają szansę dziecięcej wyobraźni. Dzieciaki mogą tworzyć, budować dokładnie to, na co mają ochotę, to co podpowiada im wyobraźnia i to, co akurat jest im potrzebne do zabawy. Zabawa różnymi typami klocków wspomaga nie tylko wyobraźnię i kreatywność dziecka, ale również umożliwia trening motoryki małej, co jest dodatkowym atutem tej formy rozrywki.

sklep z zabawkami dla dzieci Toysbox.pl

Masy plastyczne w służbie kreatywności

Kolejnym przykładem dobrych i lubianych zabawek kreatywnych są różnego rodzaju masy plastyczne. Począwszy od tradycyjnej plasteliny czy modeliny przez popularną ciastolinę aż do masy papierowej, piankoliny, piasku kinetycznego, piasku księżycowego i innych wymyślnych mas plastycznych. Ten rodzaj akcesoriów dziecięcych umożliwia dziecku wielogodzinną nawet pracę wspomagającą motorykę, pobudzającą zmysły oraz kreatywność malucha. Masy plastyczne można mieszać, ugniatać, budować, burzyć i znowu budować, odciskać, wygniatać, ucinać i tworzyć wszystko to, co przyniesie na myśl bogata wyobraźnia dziecka.

Kreatywna koralikomania

Ostatnimi czasy sklepy z zabawkami opanowały przeróżne zestawy koralików umożliwiających po pierwsze samodzielne tworzenie biżuterii po drugie tworzenie ciekawych obrazków z użyciem wody. Nawlekanie koralików i tworzenia bransoletek, naszyjników czy pierścionków to świetna zabawa i nauka cierpliwości i oczywiście kreatywności, poprzez samodzielne wymyślanie coraz to nowych wzorów. Sklep z zabawkami dla dzieci Toyspobx.pl posiada w swojej ofercie szereg rozmaitych zestawów kreatywnych, do tworzenia biżuterii i nie tylko. Ciekawym przykładem zabawki kreatywnej są również dziecięcej maszyny do szycia, pozwalające na samodzielne tworzenie ubranek dla lalek czy akcesoriów i tekstyliów dla siebie. Maszyny są bezpieczne, bezigłowe, dlatego pozwalają na rozwijanie praktycznych umiejętności szycia, oraz kreatywnego projektowania.