Niezależnie czy jesteś typem szefa kuchni codziennie przygotowującym wykwintne obiady, czy Twoje umiejętności kulinarne ograniczają się jedynie do usmażenia jajecznicy, ugotowania makaronu i ewentualnego podgrzania gotowego sosu. Każdy z nas, projektując swoją wymarzoną kuchnię, pamięta o niezastąpionej płycie grzewczej bez której podgrzewanie, smażenie i gotowanie nie byłoby możliwe.

Nowoczesny design i energooszczędność – podstawowe zalety płyt indukcyjnych

Funkcjonalność, energooszczędność i niepowtarzalny, pasujący do ogólnego wystroju i wybranego stylu wygląd, to jedne z głównych cech na które zwracamy uwagę, przy zakupie sprzętów AGD. Oszczędność płyt indukcyjnych opiera się na tym, iż pomimo tego, że zazwyczaj są one droższe od klasycznych płyt gazowych, to jednak dzięki temu, że ogrzewane jest wyłącznie dno naczynia, a nie cala tafla płyty, potrzebujemy zdecydowanie mniej czasu na osiągnięcie i utrzymanie pożądanej temperatury. Gotowanie i smażenie odbywa się szybciej i zużycie prądu elektrycznego, potrzebnego do wytworzenia ciepła w wyniku działania siły elektromagnetycznej w przewodniku, jest stosunkowo niewielkie.

płyta indukcyjna maxelektro

Różnorodność dopasowana do Twoich potrzeb

Jak wspomniano na początku, każdy z nas może mieć różne oczekiwania co do parametrów konkretnego sprzętu AGD. Dlatego też, producenci płyt indukcyjnych, oprócz klasycznych, kwadratowych z czterema polami grzewczymi, oferują także modele prostokątne – z trzema lub pięcioma miejscami, na których możemy jednocześnie postawić odpowiednio dostosowane do płyt indukcyjnych garnki i patelnie. To jednak nie wszystkie możliwości, na przykład niektóre płyty indukcyjne Bosch mają dodatkową strefę kombi, umożliwiającą połączenie dwóch i więcej pól, co daje niesamowite możliwości przyrządzania potraw w dużych naczyniach o niestandardowych wymiarach. Marka Bosch dba więc nie tylko o zaspokojenie potrzeb klientów co do zapewnienia najwyższej funkcjonalności, ale także pod kątem poczucia estetyki. Oferowane przez nich płyty cechują się eleganckim wzornictwem i najwyższą jakością wykonania oraz niezawodnością działania.

płyta indukcyjna bosch

Dodatkowe opcje znacząco ułatwiające wykonywanie domowych obowiązków

Jak przystało na nowoczesne urządzania elektroniczne, niemal każda płyta indukcyjna  wyposażona jest w szereg użytecznych funkcji. Opcja szybszego gotowania, dzięki zwiększonej aż do 50% mocy nazywana funkcją Booster, szybkie uruchomienie – QuickStart, wznowienie – ReStart czy też Timer umożliwiający ustawienie czasu ogrzewania. A także niezawodne opcje zabezpieczające przed przypadkowym uruchomieniem płyty przez dzieci.