Dziś, urządzając wnętrza, zwracamy uwagę nie tylko na wykonanie oraz funkcjonalność materiałów, ale też ich nienaganny, jak najbardziej zbliżony do naturalnego, wygląd. Istotną rolę gra także cena, która, w przypadku tworzyw tj. drewno, może być naprawdę wysoka. W rezultacie coraz częściej decydujemy się na zakup produktów imitujących naturalne surowce. Nie inaczej jest przy wyborze podłóg – od lat ogromną popularnością cieszą się bowiem panele laminowane, jak i winylowe, które doskonale odwzorowują tworzywa.

Kronospan, firma produkująca różnorodne materiały meblarskie oraz budowlane, w swojej ofercie posiada także kolekcję podłóg LARRGO, wyróżniającą się przepięknym wzornictwem, wytrzymałością oraz stabilnością. Jakie panele znajdziemy w asortymencie marki i dlaczego warto je kupić?

Jakie panele znajdziemy w kolekcji podłóg LARRGO?

Kolekcja podłóg LARRGO dzieli się na:

  • Panele laminowane – produkty dostępne w klasach ścieralności AC4 oraz AC5, przeznaczone do zastosowania na ogrzewaniu podłogowym, także w pomieszczeniach o natężonym ruchu czy intensywnym użytkowaniu. Wyróżniają się pięknie zaakcentowanym usłojeniem, a dzięki zastosowaniu V-fugi dają efekt naturalnej deski. Co więcej, panele podłogowe laminowane z kolekcji LARRGO posiadają warstwę antybakteryjną oraz specjalną powłokę, zabezpieczającą przed powstaniem plam.
  • Panele winylowe SPC – zbudowane w 70% ze sproszkowanego marmuru podłogi winylowe dodatkowo wzbogacone są o wodoodporne zamki, które chronią je przed zniszczeniem do 24h. Nadają się do montażu w każdym pomieszczeniu, nawet tym narażonym na wzmożone działanie wilgoci. Warto wiedzieć także, że posiadają one 32 klasę użyteczności publicznej, a co za tym idzie, sprawdzą się także w wymagających wnętrzach o intensywnym ruchu tj. sklepy, restauracje czy urzędy.

Wytrzymałość, stabilność, odporność na wodę i wiele więcej. Zalety podłóg LARRGO

Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe, które oferuje firma Kronospan, doskonale sprawdzą się w domach czy budynkach użyteczności publicznej. Produkty są wytrzymałe oraz, dzięki zamkowi 1clickgo2pure, niezwykle łatwe w montażu. Bez przeszkód możemy zdecydować się na samodzielną instalację, tym samym eliminując dodatkowe koszty na pomoc fachowców.

W odróżnieniu od laminatu, podłogi winylowe LARRGO są wodoodporne – idealne do zastosowania w pomieszczeniach narażonych na wilgoć tj. kuchnia czy łazienka. Co więcej, ten rodzaj dekorów cechuje się także stabilnością oraz nie telegrafuje, co oznacza, że żadne, nawet niewielkie nierówności, nie odciskają się na powierzchni paneli, tak jak ma to miejsce np. w przypadku podłóg LVT. Co ciekawe, można je także montować bezpośrednio na starej powierzchni, np. płytkach ceramicznych, co zdecydowanie przyspiesza cały proces.

Jeśli chodzi o panele podłogowe laminowane z kolekcji LARRGO, oprócz wspomnianej już wytrzymałości oraz łatwości instalacji, są one ekologiczne i posiadają skalę A+. Charakteryzują się więc niskim stopniem emisji toksycznych lotnych związków organicznych i nie powodują bezpośredniego zagrożenia podczas montażu. Ponadto, dostępne są w wielu ciekawych wzorach oraz fakturach, umożliwiając nam swobodne dopasowanie ich pod dowolny styl aranżacyjny.

Panele z kolekcji LARRGO to zdecydowany hit wśród dostępnych na rynku podłóg. Pięknie zaakcentowane usłojenie, wiele odcieni oraz wysokie parametry techniczne to tylko niektóre z czynników, które wpływają na ich popularność. Każdy, kto urządza swoje wnętrze, powinien więc zapoznać się z ofertą firmy Kronospan.