Starsze pokolenia mogą pozazdrościć dzieciakom współczesnych form rozrywki. Obok tradycyjnych zabawek, takich jak lalki, klocki konstrukcyjne, samochodziki i misie, dostępnych jest dzisiaj wiele różnego rodzaju gadżetów dla dzieci, które nawet dorosłych zaskakują swoimi zaawansowanymi funkcjami.

Kiedyś szczytem nowoczesności były samochodziki zdalnie sterowane czy pluszaki, które po naciśnięciu w brzuszek wydawały śmieszne dźwięki lub melodyjki. To, co obecnie mają do zaoferowania producenci zabawek, już dawno przekroczyło ten poziom. Dzisiejsze zabawki dla dzieci to naprawdę wysoka szkoła jazdy. Najważniejsze jest jednak to, że stanowią one nie tylko rozrywkę, ale bardzo często pełnią również wielowymiarową funkcję edukacyjną.

Interaktywne zabawki dla dzieci

Do najnowocześniejszych zabawek, jakimi bawią się dzisiaj dzieciaki, należą zabawki interaktywne. Jest to specjalna kategoria zabawek, które wchodzą w bezpośrednią interakcję z maluchami. Do najbardziej znanych należą robopieski i robokotki Teksta, które chodzą, skaczą, poruszają uszami, okazują swoje emocje i reagują na komendy głosowe.

zabawki dla dzieci

Takie zabawki to doskonały sposób na rozwijanie u dzieci inteligencji emocjonalnej i naukę odpowiedzialności. Podobną funkcję pełnią interaktywne lalki, które trzeba karmić i przewijać. Inną, ciekawą zabawką interaktywną są umieszczone w specjalnym jajku stworki Hatchimals. Żeby mogły się wykluć, maluch musi głaskać jajko. Później stworek staje się towarzyszem dziecięcych zabaw, wydaje dźwięki, a maluch może nauczyć go wymawiania swojego imienia.

Gogle 3D do zabawy i do nauki

Dzieciaki mogą również korzystać z technologii trójwymiarowych – zarówno w celach rozrywkowych, jak i edukacyjnych. Specjalny zestaw do symulacji wyścigów samochodowych VR Real Feel od Cobi, w którym znajduje się kierownica wyposażona w sensor ruchu i gogle na smartfona z samoregulowanym uchwytem, zapewni każdemu dziecku niezwykle emocjonującą rozrywkę.

Dla miłośników sportów motorowych producent przygotował Motocross VR Real Feel z kierownicą i goglami, a dla pogromców kosmitów dostępny jest zestaw gogli z blasterem Alien Blasters VR Real Feel. Wszystkie zabawki umożliwiają uzyskanie wizualnych i dotykowych odczuć.

Technologia ta równie dobrze sprawdza się pod postacią zabawek edukacyjnych. Gogle 3D View Master wraz z dedykowanymi rozszerzeniami, takimi jak VR Kosmos czy VR Ciekawe miejsca, pozwalają dzieciakom na odbycie prawdziwej odysei poznawczej, która wzbogaci ich o ciekawą wiedzę.

Zabawki dla dzieci w XXI wieku to nowoczesne gadżety, które zaskakują swoją zaawansowaną konstrukcją i ciekawymi funkcjami. Trzeba jednak dobierać je odpowiednio do wieku malucha, tak aby nie wprowadzać za wcześnie zabawek zbyt zaawansowanych.