Jest wiele pomieszczeń i sytuacji, w których zastosowanie tradycyjnego systemu ogrzewania nie wchodzi w grę. Może chodzić o hale, których ściany wykonane są z blachy, o sceny koncertowe, które rozkładane są w różnych miejscach, gdzie trudno o tradycyjne metody zasilania. Możemy mieć też do czynienia z sytuacją, gdzie trzeba pracować w niskiej temperaturze, bo tradycyjne grzejniki nie zostały jeszcze zamontowane np. na budowie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są nagrzewnice. Jak je wybrać?

nagrzewice wodne

Nagrzewnice wodne a tradycyjne grzejniki

Tradycyjnych grzejników nie można zastosować w wielu pomieszczeniach. Czasem dlatego, że okazują się one mało wydajne czy nieekonomiczne. Czasem po prostu dlatego, że mamy do czynienia z brakiem stałych przyłączeń, a jedyna opcja ogrzania pomieszczenia to skorzystanie z szybko nagrzewających pomieszczenie nagrzewnic. Bywa i tak, że w danym pomieszczeniu nie opłaca się w ogóle instalować całego systemu ogrzewania, bo ciepło i tak ucieka z uwagi na trudną do ogrzania konstrukcję. Może tak być np. w sytuacji konieczności szybkiego ogrzania namiotów eventowych, kościołów czy obiektów zbudowanych na potrzeby cyklicznych wydarzeń jak targi czy szklarnie. Wówczas doskonałym rozwiązaniem się nagrzewnice wodne. Tanie w zakupie i proste w montażu urządzenia, które szybko nagrzewają niewdzięczne do ogrzania pomieszczenia.

Przykłady pomieszczeń, które dobrze i tanio nagrzejemy nagrzewnicą wodną to:

  • obiekty sportowe
  • pawilony, pasaże handlowe
  • hale produkcyjne, hale przemysłowe i magazyny
  • hale konferencyjne, targowe i wystawowe
  • warsztaty i garaże
  • szklarnie i namioty ogrodnicze

Zalety nagrzewnic wodnych

Nagrzewnice wodne mają duży zakres mocy, jaki jesteśmy w stanie z nich wydobyć, stąd ich nadspodziewanie duża wydajność. Poza tym mamy ogromny wybór takich nagrzewnic, dzięki czemu możemy dostosować ściśle moc urządzenia do wielkości pomieszczenia. Najlepiej zacząć poszukiwania od porównania cech poszczególnych nagrzewnic, np. na stronie sklepu, gdzie można nagrzewnice kupić https://www.wentylatorysklep.pl/nagrzewnice-wodne,251.html. Niektóre nagrzewnice montowane w ścianach, dedykowane są do dużych obiektów, gdzie nikt nie będzie się przejmował estetyką panelu przedniego. Inne zaś przy mniejszej mocy, mają jednak wyjątkowo ładne panele przednie i z powodzeniem mogą być elementem wystroju np. w pawilonach handlowych czy galeriach, a nawet kościołach.