Plastikowe modele samochodów do sklejania to jedne z najchętniej wybieranych zestawów modelarskich, zarówno przez dorosłych, jak i młodszych hobbistów. Oferta modeli aut jest olbrzymia. Przy czym znajdują się w niej prawdziwe kolekcjonerskie perełki. I niezależnie od tego, czy jesteśmy entuzjastami nowoczesnej, czy klasycznej motoryzacji, każdy znajdzie coś dla siebie, łącząc przy okazji miłość do samochodów z modelarską pasją.

Modele aut klasycznych do sklejania

Jedną z najbogatszych ofert, obejmujących klasyczne modele samochodów do sklejania, posiada ceniona wśród modelarzy marka Revell. W jej modelarskiej stajni znajdziemy doskonałej jakości odwzorowania samochodów naprawdę wyjątkowych, które w czasach swojej świetności, zmieniały standardy światowej motoryzacji, zarówno pod względem osiąganych prędkości, jak i komfortu jazdy, luksusowego wyposażenia czy w końcu niezwykłej popularności. Modele składa się świetnie, a po sklejeniu oraz pomalowaniu, stanowią imponujące eksponaty kolekcjonerskie.

Do czołówki kultowych klasyków w zestawach Revell, zaliczyć można modele do sklejania stanowiące reprodukcje takich aut jak: legendarny Bentley 4,5 L Blower, wspaniały Ford Mustang 1965, ciągle piękne Porshe Carrera RS 3.0, Ford Torino’76 czy szybki Chevy Customs’56 oraz wiele więcej interesujących i kultowych maszyn. Sporą dawkę sentymentu, zwłaszcza w u starszych modelarzy, wywołają z pewnością modele VW, takie jak Volkswagen Transporter T1 (Kastenwagen) – znany szerzej jako „Ogórek”, ponadczasowy WV Golf 1 czy Trabant 601 S.

modele samochodów

Modele samochodów nowoczesnych i sportowych

Pasjonaci współczesnej motoryzacji również nie będą zawiedzeni. Modeli samochodów nowoczesnych także jest dużo, a wśród nich są wszystkie te, które skutecznie podnoszą adrenalinę i przyspieszają bicie serca – nie tylko męskiego. Znajdziemy tam angielskiego McLarena 570s, włoskie Ferrari 360 Spider i sztandarowych przedstawicieli niemieckiej motoryzacji, czyli BMW i8, Porsche Boxster, Mercedes AMG GT i amerykańskie samochody sportowe, takie jak Dodge Viper STR 10, Ford Mustang GT czy Corvetta Stingray.

Większych samochodów także nie brakuje, jeśli ktoś lubi Hummery czy Pickupy, to również znajdzie w kolekcji Ravell modele samochodów dla siebie, których złożenie sprawi szczególnie dużo radości. A kibiców rajdowych, uwielbiających zmagania na torze wyścigowym, ucieszą z pewnością modele supersamochodów sportowych, biorących udział w najpopularniejszych wyścigach, takich jak Grand Prix Formuły 1 czy wyścigi samochodów GT w mistrzostwach DTM.