Wybór klawiatury może sprawić pewien kłopot, szczególnie niedoświadczonym użytkownikom komputerów. Warto zastanowić się nad tym czy potrzebujemy klawiaturę podłączaną za pomocą kabla czy bezprzewodową. Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie klawiatury.

Klawiatura bezprzewodowa to swobodna i wygodna praca ale…

Klawiatura bezprzewodowa to przede wszystkim mniej kabli na biurku, a to oznacza swobodę i porządek na biurku. Wygodna praca oznacza, że nasze obowiązki będziemy wykonywać szybciej i lepiej. Szczególnie dobrze klawiatura bezprzewodowa poradzi sobie w sytuacji, gdy będziemy chcieli podłączyć monitor do laptopa – możemy wtedy dodatkowo podłączyć klawiaturę bezprzewodową, aby sprawnie obsługiwać komputer. Ponadto klawiatura bezprzewodowa przyda się w sytuacji, gdy nasz stacjonarny pecet musi być z jakiegoś powodu oddalony od myszy i klawiatury. Jednakże bezprzewodowa klawiatura jest droższa od tej z kablem, więc warto też zastanowić się nad tym ile możemy wydać na to urządzenie.

A może jednak klawiatura z kablem?

Klawiatura podłączana za pomocą kabla jest wykorzystywana w sytuacjach, gdzie nie można pozwolić sobie na większe opóźnienia. Dlatego też klawiatury przewodowe są używane przez graczy, szczególnie tych zawodowych – wygodna praca w tej sytuacji nie ma znaczenia, bo liczy się szybkość reakcji gracza. Ma to znaczenie przede wszystkim w grach akcji nastawionych na umiejętności i wytrenowaną pamięć mięśniową. Oczywiście możesz wybrać klawiaturę przewodową także do innych zastosowań (praca w biurze, do użytku domowego), o ile nie przeszkadza ci kabel urządzenia.