Ekspresy kapsułkowe pojawiły się na naszym rynku zaledwie kilka lat temu. I niemalże od razu trafiły do serc entuzjastów kawy. Niektórzy smakosze twierdzą jednak, że napój z kapsułki nie może się równać z „prawdziwą” kawą ziarnistą. Czy jest to prawda? Poznajmy zalety jednego i drugiego rozwiązania.

Kapsułki Tchibo Cafissimo – jakie mają zalety?

Kapsułki Tchibo Cafissimo, jak i same ekspresy służące do przygotowania z nich naparów, mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi napojami kawowymi. Głównie jeśli chodzi o łatwość przyrządzania naparów, które w przypadku zwyczajnych ekspresów, wymagałyby nie lada umiejętności, aby móc rozkoszować się ich smakiem. Ekspresy kapsułkowe umożliwiają w ciągu zaledwie kilka minut przygotowanie napoju rodem prosto z doskonałej kawiarni. Tą ich zaletę z pewnością docenią zwłaszcza ci kawosze, którym szczególnie zależy na czasie i nie mają go zbyt wiele, aby podejmować się przygotowania wymagających w tym względzie naparów. Dzięki kapsułkom mogą cieszyć się swoimi ulubionymi kawami i napojami kawowymi, których smak będzie przypominał ten z najprawdziwszej kafejki.

Tchibo Cafissimo

Kapsułki Tchibo Cafissimo dostępne są w wielu smakach, które doskonale znamy, jak również tych, których jeszcze nie mieliśmy okazji spróbować. Sporą zaletą kapsułek jest również możliwość przygotowania za ich pomocą napojów bezkofeinowych – przeznaczonych również dla dzieci – a także czekolad i wielu innych.

Dlaczego kawa ziarnista?

Kawa ziarnista ma wyraźny smak, którą doceniają wszyscy jej smakosze. Jest ona jednak o wiele bardziej wymagająca w przygotowaniu – o czym wie każdy, kto choć raz podjął próbę mielenia ziaren. Doskonały, głęboki aromat to jednak nie wszystko. Zwłaszcza, że podobne doznania smakowe i węchowe można uzyskać wybierając napar kapsułkowy. Precyzyjnie przygotowane i szczelnie zamknięte składniki zawarte w kapsułce sprawiają, że walory napoju przyrządzanego w ekspresie kapsułkowym nie są mniejsze, niż tego, który robimy z pomocą ekspresów ciśnieniowych lub tym bardziej metodami tradycyjnymi.