Posiadanie zwierzaka w domu to prawie same zalety. Dzięki dzięki temu uczy się opiekuńczości, cierpliwości i wytrwałości. Najpopularniejszym domowym pupilem jest kot i pies. Zanim jednak się zdecydujemy na zwierzątko dla dziecka to tą decyzję trzeba gruntownie przemyśleć.

Kot czy pies?

Decyzję o wzięciu zwierzaka do domu trzeba dobrze przemyśleć. Nie może to być chwilowy kaprys dziecka. Dziecko zazwyczaj chce głaskać i przytulać dlatego idealnym zwierzątkiem będzie kot lub pies. Każde zwierze może stać się naszym najlepszym przyjacielem. Trzeba dobrze przemyśleć jaka rasa psa lub kota będzie najlepsza dla naszego dziecka. Warto także przemyśleć kwestię wzięcia zwierzaka ze schroniska. Na adopcję czeka wiele zwierząt, które pragną mieć dom. Schronisko nie jest dobrym miejscem dla zwierząt.

Jaka rasa psa?

Kontakt dziecka ze zwierzętami uczy empatii i opiekuńczości. Pozwala zrozumieć, że oprócz przyjemności są też obowiązki. Jeżeli zamierzamy kupić psa dla dziecka to warto zastanowić się nad rasą. Należy postawić na bezpieczną i łagodną rasę czworonoga. Najlepszym wyborem są psy rasy labrador, beagle, golden retriver. Każda z tych ras psów jest łagodna i przyjacielsko nastawiona do człowieka. Łatwo przywiązują się do dzieci i lubią ich towarzystwo. Są posłuszne, inteligentne i szybko się uczą. Tak samo jest w przypadku kotów. Również rasa musi być przyjacielska i o łagodnym usposobieniu. Najodpowiedniejszą rasą kota dla dziecka będzie: kot abisyński, birmański, brytyjski krótkowłosy.