Dokumentowanie dnia swojego ślubu oraz przyjęcia weselnego jest tak bardzo powszechne, no po prostu każdy pragnie mieć pamiątkę z tych szczególnych chwil. Na rynku funkcjonuje bardzo wielu fotografów weselnych, jednak trzeba powiedzieć otwarcie – nie wszyscy dysponują nie tylko dobrym sprzętem, ale też umiejętnościami i tak zwanym okiem do fotografii. Na co zatem zwrócić uwagę, kiedy wybiera się fotografa ślubnego?

Dobry fotograf na Twoje wesele

Po pierwsze i najważniejsze – warto jest zapoznać się z portfolio konkretnego fotografa, czyli jednym słowem zobaczyć, jakie zdjęcia robi. W dzisiejszych czasach fotografowie udostępniają swoje prace na swoich stronach internetowych, bez problemu można zatem zobaczyć, czy robi on ciekawe ujęcia, czy proponuje ciekawe plenery do zdjęć. Kreatywny fotograf, który potrafi uchwycić szczególne momenty oraz odbijające się wtedy na twarzach ludzi emocje – to prawdziwy skarb.

Sprzęt

Sprzęt, który fotograf wykorzystuje do pracy, bez wątpienia ma bardzo duże znaczenie, jednak nie można dać się zwieść temu, że w posiadaniu fotografia jest bardzo droga lustrzanka. Niektórzy potrafią zrobić dużo lepsze zdjęcia tańszym aparatem – trzeba znać się na fotografii od strony technicznej, ale też umieć odpowiednio obrabiać zdjęcia w różnych programach. Ważny jest również styl. Niektórzy preferują jasne i pełne światła zdjęcia, inni zaś wolą bardziej klimatyczne ciemne ujęcia. Trzeba zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki styl w fotografii podoba się najbardziej, a następnie znaleźć kogoś, kto robi właśnie takie zdjęcia.