Dla każdego z nas właściwie dobrane obuwie to bardzo ważna sprawa. W szczególności dotyczy to osób, które cały dzień w pracy spędzają na nogach. W niektórych zawodach, bardzo dobrze dobrane obuwie to niezwykle istotny element. Tak jest przede wszystkim w przypadku personelu medycznego. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego obuwia medycznego?

Wygoda oraz praktyczność

Przeciętnie każda osoba kupując obuwie zazwyczaj kieruje się marką, stylem bądź aktualnie panującą modą na rynku. Personel medyczny, ze względu na ciągłe przemieszczanie się po placówce medycznej, powinien głównie zwrócić uwagę na to, by obuwie było praktyczne oraz bardzo wygodne. Dzięki temu można oszczędzić sobie powstanie wielu nieprzyjemnych dolegliwości obejmujących nie tylko stopy ale także kolana, biodra a nawet kręgosłup.

obuwie medyczne

Obuwie oddychające

Każdemu z nas wiadomo, że skóra powinna cały czas móc oddychać. Tak samo jest ze stopami. Wybierając obuwie, należy pamiętać o tym by umożliwiało ono dostęp świeżego powietrza do stóp. Najbardziej odpowiednim materiałem, z którego powinno być wykonane właściwie oddychające obuwie medyczne, jest skóra naturalna. Jest to tworzywo bardzo miękkie, które dopasowuje się idealnie do kształtu stóp, nie powoduje żadnych otarć ani podrażnień skóry.

Właściwe dopasowanie to podstawa

Powinniśmy pamiętać, że obuwie medyczne należy właściwie dopasować do kształtu stopy. Umożliwi to skorygowanie powstania różnego rodzaju nieprawidłowości stóp. Zadaniem obuwia medycznego jest dostarczanie odpowiedniej ilość miejsca, która zapewni stopom właściwe krążenie. Ogólnie przyjęto, iż przerwa pomiędzy noskiem buta a palcami wynosi nie mniej niż 5 milimetrów. Wybierając właściwe obuwie medyczne musimy także pamiętać o tym by nie było ono za ciasne. Ucisk źle wpływa na krążenie żylne w nogach co może prowadzić do obrzęków oraz ich zmęczenia.  Jak się również okazuje bardzo dobrym wyborem jest zakup obuwia medycznego z podniesionym przodem, który wpływa na odciążenie stawów nóg oraz kręgosłupa.

Odpowiednie zestawienie

Jak zauważono idealnie dobrane obuwie medyczne przede wszystkim powinno być bardzo wytrzymałe, lekkie oraz zapewnić komfort w trakcie pracy. Dla personelu medycznego bardzo dobrze sprawdzają się buty, które posiadają podeszwę z tworzywa sztucznego. Wyróżnia ją bardzo długa żywotność oraz niezwykła lekkość. Połączona z naturalną skórą stanowi idealne zestawienie, które zapewni komfort oraz trwałość na długie lata.

Wybierając obuwie medyczne nie zapomnijmy o tym aby wyglądało ono estetycznie. Sprawi to, że będziemy się czuć w pracy nie tylko komfortowo ale także profesjonalnie.