Stany nerwowe i stres są coraz powszechniejsze w naszym społeczeństwie. Ciągła pogoń za pieniędzmi, terminami, spotkaniami i wynikami, prowadzi do życia w nieustającym napięciu, co bardzo szybko skutkuje pogorszeniem się stanu zdrowia. Zawały, czy wylewy dotykają coraz to młodsze osoby, a lekarze już od dawna biją na alarm, że odpowiedzialny za to jest właśnie nieprawidłowy tryb życia i zbyt duży poziom stresu.

Klucz to odpoczynek i hobby

Aby przeciwdziałać temu zagrożeniu można oczywiście posiłkować się różnego rodzaju środkami farmakologicznymi, jednak jest to jedynie zagaszanie pożaru butelką z wodą. To co potrzebne jest osobie dotkniętej kłopotami z nerwami i nadmiarem stresu, to przede wszystkim należyty odpoczynek, a także hobby, które pozwoli choć na pewien czas w ciągu dnia znaleźć skuteczną odskocznie od problemów dnia codziennego.

Jak to zrealizować?

Odpoczynek niekoniecznie musi polegać na wyjeździe gdzieś daleko. Równie skutecznie można odpocząć chociażby we własny mieszkaniu. Kluczem jednak do dobrego i zdrowego odpoczynku jest usunięciu z pola widzenia oczu i umysłu tzw. dystraktorów, czyli czynników, które skutecznie wpływają na naszą świadomość. Polecane jest zatem schowanie do szuflady chociażby telefonu komórkowego.
Jeśli chodzi o hobby, to już jest pełna dowolność. Wszystko co będzie nam sprawiało radość i pozwalało przenieść się na choćby chwilę w inny świat, będzie doskonałym środkiem do walki ze stresem. Może to być sport, książki, pływanie, sklejanie modeli lub tworzenie mebli z drewna. Cokolwiek co pozwoli odpocząć umysłowi.