Urządzenie swojego miejsca pracy jest bardzo prostym zadaniem. W pierwszej kolejności warto postawić na porządny ergonomiczny fotel, dzięki któremu nawet po wielu godzinach pracy przy biurko nasz kręgosłup będzie w dobrym stanie.

Co musi posiadać ergonomiczny fotel?

Porządny fotel ergonomiczny, jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę. Głównym zadaniem tego siedziska jest oczywiście minimalizowanie ryzyka występowania mniejszych lub większych wad postawi albo wspomnianych powyżej bólów kręgosłupa. W pierwszej kolejności warto postawić na wygodny fotel obrotowy, który posiada porządne podłokietniki. W dzisiejszych czasach standardem są fotele, które mają możliwość regulowania oparcia w dowolnym kącie nachylenia. Nie można zapominać także i o tym, że wygodny fotel powinien posiadać także możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu będzie można błyskawicznie dopasować go do wzrostu pracownika.

Nie tylko fotel

Warto wspomnieć także i o tym, że wybór porządnego fotela ergonomicznego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Warto poświęcić także nieco swojego cennego czasu, aby wybrać solidne biurko i ustawić je umiejętnie. W pierwszej kolejności warto dokładnie sprawdzić, czy wysokość biurka będzie idealnie pokrywać się z wysokością podłokietników fotela. Tylko równe umieszczenie ramion na fotelu i biurko jest gwarancją prawidłowego przepływu krwi w kończynach. Dopasowując biurko do fotela można zniwelować także niepotrzebne naprężenia ścięgien i nadgarstków. Klawiatura nie może znajdować się za nisko i za wysoko.