Trzeba przyznać, że jest to pytanie, na które można odpowiedzieć w bardzo krótki sposób – do otyłości. Jeżeli ktoś tak będzie postępował w swoim życiu, to już niedługo zobaczy, że ulubione spodnie, czy też bluzka już na niego nie pasują, a waga zacznie pokazywać niebezpiecznie wysokie cyfry.

Otyłe osoby na życzenie

Pomimo tego, że powtarzacie, prosicie, a nawet błagacie, to dana osoba Was nie słucha i przejada się na potęgę. Zjada porcje jak dla małej armii. Oczywiście niepotrzebnie, bo jedna enta z tego ze spokojem by starczyła, jednak takie przejadanie się sprawia jej wielką satysfakcje. Wkrótce waga zacznie pokazywać ciężką i bolesną prawdę, która najpierw doprowadzi do nadwagi. kolejnym etapem będzie otyłość. I nie ma w tym nic śmiesznego, jeżeli ktoś powie, że ma to w nosie i dobrze się tak czuje. Nie można zapomnieć, że to nie tylko nie możność założenia ciuchów w mniejszym rozmiarze. To również rozmaite choroby serca, które mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Serce pod kontrolą

Otyłość powoduje choroby serca i trzeba sobie to uświadomić w odpowiednim czasie. Nawet, jeżeli ciężko Wam walczyć z przesłodką czekoladą, czy z kalorycznymi kebabami, chipsami, to pamiętajcie, że zdrowie macie tylko jedno. Potem wejście na pierwsze piętro będzie dla Was wielkim problemem. Brak kondycji, nadmierne pocenie się, kołatanie serca, czy nawet…zawał ze skutkiem śmiertelnym. To są tylko słowa na razie. Słowa, które trzeba potraktować bardzo poważnie, jeżeli ktoś chce cieszyć się dobrym zdrowiem.