Choroba – kto z nas lubi być chory? Tak, są takie osoby, które na widok choroby są szczęśliwe i nawet z maleńkim katarem lecą do lekarza. Jednak pomińmy te postacie i zatrzymajmy się przy ludziach, które na wszelki sposób starają się omijać choroby. Jednak nie zawsze im to wychodzi.

W kolejce do gabinetu lekarskiego

Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach, aby chorować trzeba mieć cierpliwość. Dlaczego? Ponieważ, aby dostać się do lekarza trzeba bardzo często odstać swoje w kolejce. Nawet do lekarza rodzinnego, a kto może sobie na to pozwolić obecnie? W sumie nikt, bo nawet, jeżeli ktoś idzie tylko po receptę lub skierowanie, to często musi dobrą godzinę posiedzieć pod gabinetem, aby na pięć minut wejść do środka. Dlaczego tak się dzieje? Są to oczywiście sytuacje, kiedy chodzi o publiczne gabinety lekarskie. Sprawa ma się zupełnie inaczej, jeżeli chodzi o prywatne gabinety.

Lek na długie kolejki

Nie ma się co oszukiwać, ale lekiem na długie kolejki są wizyty u prywatnych specjalistów. Nawet, jeżeli chodzi o rodzinnych lekarzy – internistów i pediatrów. Jeżeli odwiedzicie prywatne gabinety, wcześniej płacąc odpowiednią sumę za taką wizytę, to często od ręki dostaniecie się do lekarza. Nawet kurtki nie zdążycie dobrze zdjąć, a już będziecie wołani na kozetkę. W państwowych placówkach niestety reklamowana najwyższa jakość obsługi bardzo często rozmija się z rzeczywistością. Jeżeli chcecie być traktowani po ludzku, to musicie namierzyć w Waszej okolicy odpowiednie prywatne gabinety.