Wybór odpowiedniego samochodu jest trochę jak wybór ulubionego gatunku muzyki – zależy od indywidualnego gustu. Oczywiście, w większości przypadków, podyktowany bywa zasobnością portfela. Jeśli jednak mamy środki na zaspokojenie swoich motoryzacyjnych potrzeb, celujemy w auta, które spełniają nasze oczekiwania. Jedną z marek, która nieustannie cieszy się dobrą renomą jest niemiecki Volkswagen.

Skąd ten niesłabnący trend na samochody spod znaku VW?

Lojalność wobec marki jest częstą przyczyną zainteresowania kolejnymi modelami sprawdzonej „stajni”. Miałeś w przeszłości Golfa pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej generacji? Prawdopodobnie przesiądziesz się na kolejny model, bo po prostu, spełnia Twoje oczekiwania. Ludzie przyzwyczajeni do dobrych rozwiązań nie chcą ich zmieniać, narażając się przy tym na ryzyko niepewności. Identyfikowanie się z daną marką urasta w dzisiejszych czasach do tworzenia grup społecznych, które lubują się w wyborze konkretnej marki samochodu, a nawet specyficznego modelu auta, którego użytkowanie sprawia im niemałą dumę. Internetowe kluby miłośników Passata, Golfa, czy Transportera nikogo już nie dziwią. Sprawdzone samochody mają swoich koneserów, a fora wypełnione zapalonymi maniakami konkretnego modelu to kopalnia informacji na temat stanu technicznego auta, dostępności części do VW oraz możliwości samodzielnej naprawy występującego problemu.

 części do VW

Volkswagen historią stoi

Kultowe pojazdy, które wypłynęły z rąk najlepszych niemieckich designerów na dobre wbiły się w pamięć motoryzacyjnej ludzkości. Popularny Beetle, czy wspomniany wcześniej Golf, stały się ikonami marki oraz popchnęły niemiecki przemysł motoryzacyjny znacząco w przód. Volkswagen Beetle ma wielu lojalnych zwolenników nie tylko ze względu na inspirowaną stylem retro sylwetkę, która wyróżnia go na drodze, ale dlatego, że stanowi doskonałe rozwiązanie dla samochodu ekonomicznego. Dostępność oraz niska cena części zamiennych stanowią kolejny magnes dla szanujących swój portfel użytkowników. Golf zyskał szeroką popularność również dzięki łatwości sięgania po części do VW, a konstrukcja hatchbacka okazała się wyborem numer jeden dla niezliczonej rzeczy fanów.

Dedykacja dla kierowców preferujących sportową jazdę

Volkswagen w swoich rozwiązaniach motoryzacyjnych zastosował balans pomiędzy przeznaczeniem klasycznym, nie zapominając przy tym wszystkim o sportowym charakterze pojazdu. Na przykładzie Golfa można zauważyć przestrzeń dedykowaną dla codziennego funkcjonowania człowieka, jak obszerny bagażnik, sporo miejsca na nogi oraz wygodne siedzenia. Sportowe zacięcie gwarantowane jest natomiast dzięki pokaźnej mocy, która skrywana jest pod maską silnika.