Sokoterapia, czyli dosłownie „leczenie sokami” obecnie staje się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się na takie przedsięwzięcie. Nic w tym dziwnego – sokoterapia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania toksyn z organizmu. Jeśli więc nosimy się z myślą o detoksie sokowym – na pewno warto spróbować, bo to działa.

Leczenie sokami w praktyce – co warto wiedzieć?

Świeżo wyciskane soki – zarówno owocowe jak i warzywne są prawdziwymi bombami witaminowymi. Oczywiście, najlepiej pozyskiwać sok z warzyw i owoców za pomocą wyciskarki, bo wtedy więcej substancji odżywczych zostaje nam w soku, przygotowywanie soków powinno mieć miejsce bezpośrednio przed ich spożyciem. Oczywiście warto zaopatrzyć się w warzywa i owoce z upraw ekologicznych.

Soki powinny być wypijane pięć razy dziennie i najlepiej robić to około pół godziny przed posiłkami. Trzeba przygotować się na to, że taka zmiana diety może spowodować u nas rewolucje, a na samym początku terapii – lekkie pogorszenie samopoczucia. To jednak znak, że organizm powoli zaczyna pozbywać się toksyn, ale zanim to nastąpi to zaczynają one krążyć po naszym organizmie. Dodatkowo, leczenie sokami świetnie odżywia organizm, pozwala go odkwasić i wyregulować metabolizm.

W efekcie, dzięki zawartym w sokach substancjom bioaktywnym możemy poczuć się zdrowiej i lepiej. Organizm jest też pobudzony do działania i uaktywniają się jego naturalne mechanizmy obronne. Leczenie sokami pozwala walczyć z różnego rodzaju chorobami cywilizacyjnymi.