Czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym się różni woda mineralna od wody źródlanej? Czy zwracamy uwagę na to, która woda mineralna jest dobra i odpowiednia dla nas do picia? Ważne dla nas jest nie tylko to czy regularnie się nawadniamy, ale także to, jaką wodę pijemy.

Czym się różni woda mineralna od źródlanej

Do wód mineralnych zaliczamy te, które zawierają składniki mineralne w ilości od 500 do około 1000 mg/l. Gdy woda zawiera powyżej tej wartości składników mineralnych zalicza się już ona do wód leczniczych. Natomiast, jeżeli zawiera mniej niż 500 mg/l to jest to woda źródlana. To właśnie ilość składników mineralnych jest główną różnicą pomiędzy wodą źródlaną a mineralną. Obie te wody wydobywa się z podziemnych źródeł i nie są uzdatniane. Woda mineralna jest twardsza od źródlanej oraz ma intensywniejszy, mocniejszy smak. Dostarcza ona większą ilość składników mineralnych organizmowi, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.

woda dla firm

Dla kogo woda mineralna

Woda mineralna ze względu na bogatsze źródło składników mineralnych powinny pić:

  • Kobiety w ciąży – jednak powinny być to wody o niewielkiej zawartości sodu
  • Osoby aktywne fizycznie – uprawiające sport
  • Osoby przebywające w ciepłych klimatach,
  • Osoby pracujące w pomieszczeniach z wysokimi temperaturami
  • Osoby posiadające osteoporozę
  • Osoby posiadające dolegliwości żołądkowe oraz zaburzenia trawienne

Należy pamiętać by wodę mineralną dobierać do potrzeb własnego organizmu na poszczególne składniki mineralne. Na przykład warto wybierać wody, które zawierają dużą ilość wapnia oraz magnezu, natomiast mniej sodu – jest to idealna woda dla firm. Osoby, które na co dzień nie zmagają się z żadnymi problemami zdrowotnymi mogą również pić wodę mineralną ale w mniejszych ilościach. W ten sposób zapewnią sobie odpowiednią dawkę cennych składników mineralnych. Nie wywołując schorzeń będących wynikiem ich nadmiaru. Pamiętajmy, żeby prawidłowo się nawodnić należy pić wodę powoli po łyczku, co jakiś czas.