Szef powiedział Ci o konieczności doszkolenia się z baz danych w DB2, a ty jesteś przerażony. Przecież jesteś kupcem. Co prawda podejmujesz decyzję dotyczące nowych zamówień i przedłużania kontraktów z obecnymi kontrahentami. Ale wydawało ci się, że do tego potrzebny jest dobry nos, a nie skomplikowana analiza prowadzona w jeszcze bardziej skomplikowanym systemie. Nie bój się, przygotuj otwarty umysł i idź na szkolenie z analizy danych w DB2.

szkolenia IBM

Szkolenie trudne tylko z nazwy

Wśród licznych szkoleń IBM mamy te bardzo skomplikowane dotyczące np. administrowania danymi, ale także szkolenia IBM skierowane wyłącznie do osób, które muszą dane odpowiednio odczytać i przeanalizować. Zarządzanie nimi nie będzie tu potrzebne. Do tego drugiego rodzaju szkoleń należy np. analiza danych w DB2.

Szkolenia tego typu prowadzone są przez:

  • dostawcę,
  • dystrybutorów i partnerów,
  • profesjonalne centra szkoleniowe z certyfikacją IBM.

Wybierając miejsce na swoje pierwsze szkolenia, warto korzystać z dobrodziejstw firm, które organizują szkolenie na różnych poziomach i dla różnych grup. Sprawdzając na stronie ofertowej powinniśmy bez trudu znaleźć kolejne szkolenia IBM, jeśli przyjedzie konieczność lub ochota, by pozyskaną wiedzę poszerzyć. Np. tutaj: https://dataconsulting.pl/p/szkolenia_db2/Szkolenia+IBM+DB2+SQL+PL+%E2%80%93+kursy+IBM+DB2+programowanie+administracja+strojenie/

Cel szkolenia i podstawowe elementy, jakie będą Ci bliższe

Celem takiego szkolenia jest wypracowanie efektywnego pobierania informacji z tabel bazodanowych IBM DB2. Dane te potrzebne są do generowania zestawień i raportów służących podejmowaniu różnych decyzji biznesowych. Celem szkolenia jest więc także poznanie wszystkich możliwości odczytywania dostępnych danych. Dzięki tym umiejętnościom analiza danych staje się szybka i efektywna. Na szkoleniu na pewno zostaniesz uczulony na najczęściej popełniane błędy, ale poznasz też triki, które znacznie ułatwiają pracę. Dowiesz się o sortowaniu wyników, funkcjach skalarnych czy operacjach na datach. Przyspieszenie twojej pracy zapewni zaś wiedza z zakresu przetwarzania zredagowanych danych, pobierania danych z wielu tabel bazodanowych oraz manipulowania danymi.